Kepelské Zhůří
Ano, nic nového, nic zajímavého, nicméně pro nás je to první výlet ve třech a s kočárkem, navíc v rámci šestinedělí to není vždy úplně procházka růžovým sadem. Samotné místo je láska na první pohled.  
Jsme po téměř X měsících zpátky ve hře a chceme vám býti zase v rámci tipů co nejvíce k dispozici. Asi letos vynecháme různé dvoudenní přechody a hřebenovky a budeme nuceni se zaměřit na klidnější terén a rodiny s kočárky. Odpustíte nám to? Já myslím, že určitě. Přeci jen těch dotazů na trasy s kočárkem bylo za posledních 5 let tolik, že jsme si ten kočárek museli taky pořídit! 
Kepelské Zhůří zůstavá stejné. Po cestě jsme ale narazili na místa, kde se začíná kácet. Pravděpodobně kůrovec. A ještě větším překvapením byl porušený meandr Křemelné, v tom údolíčku, které si jezdí vyfotit lidé z celé ČR. Něco málo bobr, zbytek určitě příroda. Tak jsme zvědavi, co zde bude za pár let.
Z fotek vidíte, že cesta není nijak náročná a kdo chcete, nemusíte slézat ani z asfaltky. Dokonce vzdálenost tam i zpět včetně pokochání se výhledy a užití si Křemelné, zabralo tolik času, že ten nejmenší z naší výpravy nedostal ani hlad! 
Za to ti dva větší ho měli !
Chata Rovina je nejbližší a nejlepší místo na něco dobrého v okolí. Dělají naprosto skvělou hrachovku a vaří klasiku, která chutná nadstandardně! Před odjezdem už dostal hlad i nejmenší, ale parkoviště je veliké a výhledy jsou krásné, takže se to zvládlo v autě.
Snad jeden užitečný tip na závěr!
Určitě to bude na parkovišti dost foukat, nelekejte se a buďte připraveni. Pokud se vydáte kousek výše, na Hadí vrch sledovat hřebeny na Prášilsku, tak koukejte pod nohy.
Back to Top