Pokud budete mít někdy volné dopoledne, nebudeme se vám chtít řešit oběd a prostě byste chtěli vyrazit ven, avšak nevíte kam, tak se vydejte směr Modrava. Nová naučná stezka z Modravy na Rechle, či z Rechlí na Modravu vás okouzlí! Tak si ji pojďme společně představit a projít.
Auto jsme nechali na parkovišti u hradlového mostu Rechle, kde se parkuje zdarma. Před námi bylo necelých 2,5km, což opravdu zvládne každý. Doporučujeme tedy jak pro děti, tak i pro „starší“. Na kole nebo v kočárku se však daleko nedostanete, tak na to pozor! 
Je super si nastavit cíl v podobě odměny v pivovar Lyer na Modravě. My jsme prostě šli na dobré jídlo a pivo, jak jinak 😁. 
To, že se mohyly a různé věžičky z kamenů nestaví, snad nemusíme připomínat. Cesta je natolik překrásná, že vás takové blbosti ani nenapadnou. Vyrážíme tedy po zelené a cestou si můžeme několikrát přečíst přírodní zajímavost díky informačním tabulí.
Chvíli jdete po dřevěných chodníčkách, chvíli po louce, pak zase lesem do kopce a jednou za čas musíte přelézt překážku v podobě padlého stromu. Přesně to, co chce nenáročný turista na Šumavě zažít. 
Můžete pozorovat pstroužky, sbírat houby ale hlavně nekácejte stromy jako Martin! 

Možná si vezměte jiné, než týden nové boty, protože místy je blátíčko a to jsme třeba nevěděli.
Občas okolo někdo zadupe, ale to jsou jen místní brouci. Horší by bylo, kdyby tu někdo zafuněl, což jsme funěli pouze my a to v závěrečném stoupání skrze borůvčí a popadané stromy v lese.
V závěru nás nejvíce pobavila cedule na pozůstalých vrátkách s nápisem „Prosíme zavírejte za sebou a mějte psy na vodítku, v ohradě probíhá pastva ovcí za účelem biotopu.“
Vzal jsem tedy Annu na vodítko a pastva proběhla v pivovaru Lyer! Bylo to super, tak vyražte a užijte si vycházku!
Díky za pozornost! - Martin 
Back to Top