Cestou na Popelnou
Cestou na Popelnou
Buzošná
Buzošná
Losenice
Losenice
Parťák Froddo
Parťák Froddo
Popelná Hora
Popelná Hora
Pokud hledáš způsob, jak se vyhnout davovým útokům na klasická šumavská místa, pak bude pro tebe vycházka na Popelnou horu určitě fajn volbou. 
Výlet jsme zahájili v obci Červená, kde jsme zaparkovali auto. 
Vyrazili jsme přes zaniklou osadu Buzošná, o které si můžete přečíst více přímo na trase. Po pravém toku řeky Losenice jsme se postupně dostali až na Popelnou, kde je možnost se i ubytovat. Řeka Losenice působí celoročně jako jeden z nejstudenějších toků na Šumavě, ale je to tady magické. 
Samotný vrchol Popelné hory není úplně snadné najít, většinou je na zemi pomocná šipka vyrytá klackem do země, nebo poskládaná z klacíků a šišek. Kdo hledá, najde! 
Cesta zpět je pastvou pro oči. Malebné vesničky a staré šumavské chalupy místních domorodců vyvolávají v člověku touhu zde žít. Louky střídají lesy a k vidění jsou i fajn výhledy. Například je odsud přímý výhled na Javorník, kde lze pozorovat zásah kůrovce.
Výlet jsme zakončili přejezdem z Červené do Kašperských hor, kde přímo na náměstí jsou super podniky, takže si určitě vyberete. Také zde točí přes léto zmrzlinu z Opočna! :)
Back to Top