Tento článek by asi nevznikl, nebýt tropických třicítek v červnu letošního roku (2022). Jde totiž o to, že nejsme zastánci výletů na podobná místa, jako je trasa Antýgl - Čeňkova pila, ale kde jinde honit stín a pocit chládku, než pod stromy při řece? Navíc ten kočárek je takovým probourávačem podobných problémků.
Parkování je jednoduché! Parkoviště Antýgl, sice placené, ale pár korun automatu věnuje dneska na Šumavě každý, když je nedostatek míst. Kdyby náhodou bylo plno, píchněte to na Rokytu, ale my jsme přijeli v 9 ráno a byli mezi prvními.
První kroky vedou do lesa na Hamerský potok, oba se vystřídáme v ochlazení se a vyrážíme na cestu bez cíle?
Bez cíle nikdy! Takže: 
° sebrat samolepku v rámci soutěže o pobyt od Atira Group na Klostermannově mostě
°Neupéct připosranýho buřtíka v kočárku
°Poprvé zkusit restauraci na Turnerově chatě
Vše se nám ve finále podařilo, nicméně pojďme k detailům. Cesta je to mega easy, na škále náročnosti 1-10 určitě 1! Kočárek nepotřebuje ani žádné terénní prvky.
Na trase je několik míst k zastavení, odpočinku. Na lavičkách a sezení, které cestou je, se dá skvěle nasvačit. Respektive nakojit, pokud je vaším cílem Turnerka jako to bylo u nás.
Celá trasa má pouze 7,2 km s tím, že přesně v půlce na vás čeká občerstvení. Navíc jdete celou dobu z kopce, dítě jede skoro samo. :) 
U nás to nakonec dopadlo tak, že jsem se vracel pro auto a zbytek rodiny se vydal na Čeňkovu pilu sám, kde jsem je vyzvedával. To bylo v našem případě jediné řešení. Vy kteří pojedete autobusem, to můžete řešit jinak.
A zkušenost s Turnerkou? Údajně nový majitel, nový personál. Byli moc milí! Hlavní jídlo cenově dostupné 150-200 kč! Takže jsme i s pitím a patřičnou odměnou pro personál nepotřebovali než jednu papírovou boženku. V dnešní době? Super!
Navíc je moc je to moc příjemné sedět na terase, poslouchat ten brutální hukot toku řeky a koukat se na usínající dítě. Haha!
A na závěr snad už jen odkaz na mapu výletu a pak jeden spokojený turista, který na Turnerce našel i svůj přebalovací pult před WC, takže si zbytek cesty užil v novém!
Díky za pozornost!
Martin 
Back to Top