Autor:Jana Melková
"Zastesklo se mi po Šumavě a tak jsem vyrazila. Když jsem přijížděla do Železné Rudy, kde jsem byla ubytovaná, hodně pršelo. Hned mi napadlo, že by bylo fajn, kdyby spíš sněžilo. 
Druhý den jsem se probudila do mrazivého rána s výhledem na zasněžený Velký Javor. Rozhodovala jsem se, zda vyrazím na Pancíř nebo jezero Laka. Na Pancíři jsem už letos byla, takže volba byla nakonec jasná. 
Cesta k jezeru byla na začátku trochu adrenalinová. Musela jsem projít kolem ohradníku, kde se pásly krávy, což by nebyl problém, kdybych se nebála cizích zvířat a ohradník by mi nebyl asi ke kolenům. Možná se ta kráva, která stála přímo u ohradníku a vražedně koukala, bála víc než já... Každopádně jsem se překonala, prošla okolo krávy a následně jsem zjistila, že jdu vlastně úplně blbě, ale nechtělo se mi vracet, protože co kdyby si to ta kravka rozmyslela a chtěla mě třeba sežrat!
Nakonec jsem se napojila na původní trasu u Hůrky, od které jsem vyrazila po modré. Čím blíže k jezeru jsem byla, tím ubývalo zelených míst, až jsem nakonec kolem sebe měla pořádnou vrstvu sněhu. Zpět jsem se vrátila po červené a žluté. Červená část trasy za mě byla nejkrásnější.
Celou cestu i jezero jsem měla pro sebe, nikde nikdo, ticho a klid. Možná i proto byl za mě výlet na jezero Laka nejlepší výlet, který jsem letos na Šumavě absolvovala :) 
Mějte se hezky, veselé Vánoce a moc děkuji za tak krásný projekt, který tvoříte!" 

Janča 

Děkujeme Janče za super popis a jedny z prvních fotek sněhu na Šumavě vůbec.

You may also like

Back to Top