Daniel Řeřicha | Šumavské mlhy

Fotka "Šumavské mlhy" vznikla počátkem září v oblasti Zhůřská pláň během pravidelného fotografického workshopu Tajuplná letní Šumava, který máme s kolegou zaměřený na focení přírodních krás tohoto úžasného regionu.
Východ slunce jsme měli v plánu fotit u Zámyšle, na vyhlídkovém místě Hlavňovice. Z Kašperských hor, kde vždy nocujeme, jsme proto vyráželi ještě za tmy, aby jsme byli na miste včas. Cestou kolem Zhůřské pláně jsme si všimli, že se mezi stromy a keři povaluje ranní mlha. Byla přesně taková, jakou má každý fotograf krajiny rád - nízká s vystupujími vršky stromů. Vždy nám na našich fotokurzech jde hlavně o to, aby si účastníci fotografické akce dovezli domů co možná nejlepší fotky a proto občas na základě aktuálních podmínek měníme plány i na poslední chvíli. Přesně taková situace nastala to ráno, kdy jsme místo Hlavňovické vyhlídky nakonec fotili na Zhůřské pláni. 
Mlha vydržela poměrně dlouho a tak si focení všichni moc užívali. Pomyslnou třešničkou na dortu pak byl okamžik, kdy slunce začalo nasvěcovat vršky stromů jak je vidět na samotné fotce. 

www.danielrericha.cz 
www.phototours.cz 

You may also like

Back to Top