Daniel Řeřicha | Šumavské mlhy

Fotka "Šumavské mlhy" vznikla počátkem září v oblasti Zhůřská pláň během pravidelného fotografického workshopu Tajuplná letní Šumava, který máme s kolegou zaměřený na focení přírodních krás tohoto úžasného regionu.
Východ slunce jsme měli v plánu fotit u Zámyšle, na vyhlídkovém místě Hlavňovice. Z Kašperských hor, kde vždy nocujeme, jsme proto vyráželi ještě za tmy, aby jsme byli na miste včas. Cestou kolem Zhůřské pláně jsme si všimli, že se mezi stromy a keři povaluje ranní mlha. Byla přesně taková, jakou má každý fotograf krajiny rád - nízká s vystupujími vršky stromů. Vždy nám na našich fotokurzech jde hlavně o to, aby si účastníci fotografické akce dovezli domů co možná nejlepší fotky a proto občas na základě aktuálních podmínek měníme plány i na poslední chvíli. Přesně taková situace nastala to ráno, kdy jsme místo Hlavňovické vyhlídky nakonec fotili na Zhůřské pláni. 
Mlha vydržela poměrně dlouho a tak si focení všichni moc užívali. Pomyslnou třešničkou na dortu pak byl okamžik, kdy slunce začalo nasvěcovat vršky stromů jak je vidět na samotné fotce. 

www.danielrericha.cz 
www.phototours.cz 

Back to Top