Trend dnešní doby a střet názorů. Taková jsou elektrokola. Zcela otevřeně, pokud bychom nedostali tuto příležitost, pak bychom asi zůstali u názoru, že jízda na elektrokole je pro starší, nebo pohybově omezené uživatele. Nikoliv pro borce, kteří ve 20 letech se svými 100+ kg, jedou na Březník aby si dali 2 klobásy. Ikdyž.... co je nám do toho!
Na Kašperských Horách je nově otevřená půjčovna kol, prodejna a servis zároveň. Pod názvem Kolotoč nad prodejnou Coop na náměstí, dostanete vše, co je potřeba. Výběr našich kol jsme nechali na specialistech. Šimon s Pavlem nám připravili dvě žihadla od Rockmachine, přičemž jedno z nich byl FAT-BIKE. 
Oblíbené kolo severských zemí, které umožňuje uživateli jízdu v terénu i v zimě na sněhu a ledu, je něco, co by si měl zkusit a zažít opravdu každý. Vzhledem k šířce kol, je pak logické, že musí být poháněno elektřinou, jinak by si to uživatel moc neužil.
Ikdyž nenechte se zmást. Také jsme do Kolotoče přišli jako absolutní laici a mysleli si, že to kolo odřídí za nás. Vůbec ne! 
Vybrali jsme si trasu na Javorník, věděli jsme, že je tam spousta trailů a tras pro kolo, Pavel nám to potvrdil. Už první kopec jasně ukázal, že si musíš šlápnout. Sílu, kterou investuješ do šlapání pak elektropohon násobí a v jednu chvílí jsme měli na tachometru 20km/h. Přesto jsme na Žlíbku pod Žďánovem utírali pot z čela. A zde to právě nabírá ten smysl. Za jeden den totiž může člověk projet celou Šumavu. V podstatě ujede dvojnásobek plánovaného a to se vyplatí!
Vzhledem k času a první zkušenosti, jsme nevolili nic dlouhého. V krásné části Šumavy jsme najeli cca 25km, poznali další nová místa a už se nemůžeme dočkat, až se sem vrátíme. Snad bude k dispozici zase "feťák"!
Jedna sebereflexe a rada na závěr!
Helma by měla být povinnost, nejen v tomto terénu. My si jdeme dát navzájem výchovné facky :)
Následuje odkaz na trasu, stránky Kolotoče a video z testování!
Díky - Martin

You may also like

Back to Top