PŘEDSTAVENÍ
"Jmenuji se Josef Král a bydlím v malé obci Lštění. Narodil jsem s v Prachaticích roku 1978.

Moje aktuální foto výbava:
Tělofotoaparátu Nikon Z6
Pevný širokoúhlý objektiv Samyang 14mm f2,8
Zoom objektiv Nikon 70-300mm f4,5-5,6
Foto batoh Lowepro Whistler BP 350AW
Nějaké přechodové filtry dálková spoušť a ostatní foto příslušenství.

Fotografii se věnuji více tak 3 roky.S fotografií jsem začal koketovat z toho důvodu, že jsem potřeboval nafotit nějaké svoje výrobky, které jsem vyráběl (pažby na zbraně). Byl to můj předešlý koníček.S postupem času tato má záliba upadala a začal jsem se více zajímat o fotografii. Fotím, protože mě to naplňuje a miluji přírodu. Už od mala jsem běhal po lesích a loukách a to mi zůstalo dodnes.
Nejradši mám východy slunce. Pozorovat, jak se probouzí nový den. Ten kdo chce vyfotografovat krajinu při východu slunce ví, co to obnáší. A to je další krok, který mě děsně baví..možná víc nežli samotná fotografie. Noční pochod na nějaké předem plánované místo. V noci je vše jiné, takové tajemné nikoho nepotkáte, krom zvěře. Jdete noční krajinou absolutně neznáte cestu. Nevíte, co vás tam může potkat. To mě opravdu baví. S nastupujícím východem slunce začínáte rozeznávat stromy, keře, skalky, kameny, kořeny, potůčky, vrcholy kopců a podobně. Rázem se ocitne na místě, o kterém jste třeba jen slyšeli nebo někde viděli na fotografii. Proto se snažím plánovat si cesty na neznámé místa kde jsem ještě nebyl a nejsou ani moc známá.
Fotografie upravuji jen v programu Adobe Lightroom Classic


NEJOBLÍBENĚJŠÍ

Nejoblíbenější vrchol Šumavy?
Tak to je hodně těžká otázka. Asi nemám nejoblíbenější vrchol. Jen mám spousty zážitků z jejich dobývání. Vzpomínám si na první noční pochod na Plechý, kdy jsem zabloudil propadl se do nějakého mokřadu do poloviny lýtek, úplně promočený jsem dorazil na vrchol dvě hodiny před východem slunce. Byla mi děsná zima jelikož to bylo na podzim a byl už lehký mrazík. Na vrcholu sem se snažil na chvíli usnout. To se nedařilo z důvodu právě probíhající Jelení říje. Jeleni troubily v mé těsné blízkosti. Plechý se mi odměnil krásným východem slunce a úžasnými scenériemi. Krásný zážitek!
Další vzpomínka je třeba z výstupu na Velký Roklan, kdy jsem musel výstup vzdát pro totální nepřízeň počasí. Mlha mráz a cca 500m před vrcholem jsem se začal bořit co krok po pás, opravdu po pás do sněhu. Vrchol jsem nezdolal. Další výstup na Boubín nebo Poledník a jiné a jiné vrcholy. Takže opravdu nemám nejoblíbenější Šumavský vrchol. Všechny jsou krásné a mají své kouzlo."
Oblíbená část Šumavy?
"Celá Šumava od podhůří po nejvyšší vrcholy."
Oblíbený podnik?
"Vzhledem k tomu, že vyrážím často v noci nebo opravdu brzy ráno a vracím se v době, kdy běžný turista teprve sedá na vlak autobus, či do auta, tak jsou všechny podniky v tuto dobu uzavřené. Párkrát se mi podařilo navštívit Pivovar Lyer na Modravě, dobré jídlo obsluha spokojenost."
Nejoblíbenější obec?
"Sušice."
Nejoblíbenější aplikace Alikace?
"Mapy CZ - už několikrát mi pomohly při hledání cesty a ztráty orientace "


ŠUMAVSKÝ ZÁŽITEK A SEN

"Asi východ slunce na Jakubově Chýši jedno z nejhezčích rán co jsem zažil. To byl můj největší zážitek. Sen mám:) snad se mi to někdy poštěstí a Šumava mi to umožní."
INSPIRACE
" Ve focení mě inspirují kamarádi fotografové a přátelé.
Různé portály o Šumavě fotografické servery a podobně."


RYCHLOVKA

Východ slunce NEBO západ slunce?
Východ
Zrcadlovka NEBO bezzrcadlovka?
Já jsem uživatel bezzrcadlovky ale nemám sebemenší výhrady k zrcadlovkám.
Zoom objektiv NEBO pevné sklo?
50 na 50
Řízek NEBO svíčková?
Pořádný 500g steak..
Plzeň 12° NEBO Kozel 11°?
Plzeň 12
Patří na pizzu ananas?
Naložit do medu a na gril

Děkujeme Pepovi za super rozhovor a jeho úžasné fotky!

You may also like

Back to Top