Rodák z Horažďovicka s pozitivním vztahem k přírodě a především ke dřevu, šikovný mladík (25) a hlavně fajn člověk. Tak nějak bych Vítka po těch pár měsících, co se známe, popsal.
Poznali jsme se shodou okolností na vernisáži výstavy fotek Fotíme Šumavu v Klatovech v Bistro/Kavárna Zrno. Když jsem se pak od naší společné kamarádky dozvěděl, co Vítek dělá, vecpal jsem se ihned druhý den k němu do dílny a odnesl si první misku.
V dalším měsíci jsem se v dílně zastavil ještě pro další produkty. Nedalo mi to a musel jsem Vítka oslovit, zda bychom jeho hobby nemohli trochu vyslat do světa, přeci dnes sociální sítě umějí prodat cokoliv a v tomto případě se jedná o sakra dobré "zboží"!
Obráběč kovů a mechanik seřizovač, který ke svému podnikání rozjíždí ve volném čase na svém soustruhu velké věci.
Na soustruhu se začal učit už v sedmnácti letech, což v dnešní době začíná být u mladých lidí celkem vzácnost. Šikovnost a podnikavost podědil po svém otci, a tak kromě výše zmíněného ještě renovuje veterány, jezdí na motorce a sbírá staré nářadí.
V současné chvíli se nejvíce soustředí na výrobu dřevěného nádobí.                          V budoucnu chce svoji nabídku rozšířit o výrobu nábytku v kombinaci s železem. 
V drtivé většině pracuje s jasanem, pro který jezdí na rodinný statek, kde čerpá především z polomů a dřevo si připravuje několik let dopředu.  
Jsem vděčný, že jsem na takového člověka narazil a byl pro mě zážitek vidět ho při práci. Doufám, že máte podobný pocit i z fotek a v odkazu níže přidávám ještě krátké video.
Určitě Vítka sledujte!
Na našem instagramu poběží v posledním týdnu ledna i soutěž o jednu z misek, kterou nám Vítek daroval!
Díky - Martin 

You may also like

Back to Top