PŘEDSTAVENÍ:
Zuzana Šeredová 25 let, České Budějovice
FOTOVÝBAVA:
Mobilní telefon Samsung Galaxy Note 10+

Jak dlouho se věnuješ focení a proč vlastně fotíš?
Aktivně fotím cca rok a půl. S focením jsem začala díky mému příteli, se kterým se už nějaký ten pátek toulám po světě a dělám mu doprovod na všech jeho fototoulkách. Ze začátku jsem dělala hlavně svačinářku , ale pak mi to nějak přestalo stačit a tak jsem si koupila nový telefon a začala fotit také. Jelikož jsem fotograf amatér, tak mě vždycky potěší, když se moje fotky někomu líbí a jsou pro někoho inspirací.
Jak fotky edituješ?
Používám mobilní aplikace Lightroom a Snapseed. Dalo by se říct, že moje fotka neopustí mobilní telefon, na který fotím, rovnou v něm fotky i upravuji a dále sdílím na sociálních sítích.
NEJOBLÍBENĚJŠÍ?
Vrchol – Velký Roklan
Část Šumavy – Rozhodně německá strana Šumavy, do které jsem se úplně zamilovala.
Podnik – Moje odpověď možná vyděsí některé z gastronadšenců, ale na Šumavě jsem byla v jednom jediném podniku a TÍm byl Pivovar Lyer. Jídlo bylo naprosto luxusní, takže by byla škoda tenhle podnik opomenout. Nicméně na housku se šunkou přímo pod vrcholem bohužel nic nemá.
Obec – Modrava
Appka – Používám pouze mapy.cz.
Jaký největší zážitek tě na Šumavě potkal a kde to bylo?
Mým největším zážitkem byla rozhodně první návštěva Šumavy, kam mě vzal můj přítel. Věděla jsem, že Šumavu miluje a tak jsem měla velká očekávání, která se naplnila. Nijak netroškařil a vyrazili jsme rovnou na Luzný a na západ slunce na Kašperk. Byl to můj první západ slunce na Kašperku a to v době, kdy ještě nebyl takovou atrakcí, jakou je dnes. Byli jsme tam úplně sami, nikdo se nehonil za dokonalou fotkou, jen jsme seděli a kochali se zapadajícím sluníčkem. V ten moment nám oběma bylo jasný, že započala naše společná cestovatelská vášeň.
Máš nějaký sen, co na Šumavě chceš zažít, vidět nebo nafotit?
Vyloženě žádný sen nemám. Bude mi úplně stačit, když budeme moct v našem toulání svobodně pokračovat dál a bude nás to pořád bavit.
INSPIRACE
Proč zrovna Šumava?
Jelikož bydlím v Budějovicích, tak je pro mě Šumava nejdostupnější lokalitou, když chci vyrazit do hor. Mám pocit, že si tam každý najde to svoje a zákonitě si to tam musí zamilovat.
Co nebo kdo tě ve focení inspiruje?
Žádnou vyloženě foto inspiraci nemám, protože se stále považuji za amatéra. Nicméně ráda sleduji několik vybraných fotografů na Facebooku a Instagramu a jsem členem nespočetně nadšeneckých skupin.
Kde hledáš inspiraci pro focení?
Hlavně na sociálních sítích.
Anketa:
východ vs západ
Za mě rozhodně východ. Vstávání brzy ráno, cesta se zalepenýma očima nahoru a pak to napětí, zda sluníčko vůbec vyjde a jak bude ten východ vypadat. Když se nakonec vše povede, jak má a příroda spolupracuje, tak to je k nezaplacení.
zrcadlovka vs bezzrcadlovka? Telefon
zoom vs pevné sklo? Telefon
řízek vs svíčková ? Svíčková se šesti
plzeň 12 vs kozel 11 ? Plznička ... točená ...
patří na pizzu ananas ? NEPATŘÍ!
Zuzi moc děkujeme a těšíme se na další tvoje mobilovky, jsou super!

You may also like

Back to Top