5.10.2019 - Velký Roklan
Opět výlet za poznáním. Pro nás to byla první návštěva Roklanu i jezera a opět jsme v rámci výpravy poznali další skvělé lidi. Organizovaná skupinka cca třiceti nadšenců, za doprovodu výkladu a cenných informací od Petra z Šumava - Turismus zažila kruté podzimní podmínky, které k Šumavě bezpodmínečně patří. Všichni jsme přežili ve zdraví, tedy až na Terky pohorky. Ty se totiž rozhodli, že se cestou nahoru rozloučí s jednou podrážkou a cestou dolu zase s druhou podrážkou. 
Sraz na 9:00 ve Speigelau, odkud každou 1/2 hodinu vyjíždí autobus do výchozího bodu pod Roklan. Celou cestu do Německa vydatně pršelo ale na zastávce se sešel tým s jasným cílem a dobrou náladou. Možná to byla právě ta dobrá pozitivní nálada, která po dobu našeho výšlapu pozastavila prudký déšť, takže si ji také nezapomeňte přibalit na cestu s sebou. Krom toho i pár € na autobus, případně na občerstvení v horské chatě na vrcholu, která je aktuálně (2020) uzavřena. Volíme trasu směr vpravo, kdy nás nejprve čeká dojít k jezeru, následně k místní kapličce pod vrcholem a pak až na samotný vrchol. 
V zimě je Roklan dostupný spíše na sněžnicích, v létě je to hrozně náročné, protože na vrcholu je obrovské horko a sucho, takže podzim je v podstatě ta nejlepší volba, dobře to ten Petr naplánoval. Stoupáme tedy ke kapličce a těšíme se na výhled na jezero, dnes asi nic více neuvidíme, ale o důvod více se sem vracet!

ŠUMAVA je láska! Nebo ji minimálně podporuje!

Výhled na jezero se nám vydařil, počasí se na chvíli vyčasilo. O to horší bylo následné stoupání na vrchol. Vůbec bychom se s odstupem času nedivili, kdyby to někteří vzdali. Bylo to dost nebezpečné a opravdu náročné. Sněžilo, pršelo a foukal silný vítr, který sekal do obličeje tu hustou mlhu, která se na zde válela. No mazec! Jen Ondra byl furt tak nějak teplotně neuspokojen...

Ondra - akvizice ze Skotska

Ani nevíte jak se nám pak ulevilo, když jsme všichni postupně sešlli v horské chatě a každý se mohl zahřát, odpočinout a nabrat síly na sestup k autobusu. Bylo to super a díky všem za účast!
- Martin 

You may also like

Back to Top