PŘEDSTAVENÍ: 

Ahoj jmenuji se Jiří Benda, je mi 32 let a žiji v Havlíčkově Brodě na Vysočině.
Poslední rok fotím se zrcadlovkou Sony, používám objektivy 16-35, 20mm, 50mm a 100-400. Na noční fotografování používám rovníkovou montáž.  Před tím jsem používal zrcadlovky značky Nikon.

Moje první fotografické začátky byly v roce 2014, kde jsem zkoušel fotit všechno možné. Nejvíc mě to táhlo do přírody a tak jsem se začal rozvíjet v krajinářské fotografii a později i noční fotografii. Focení mě baví, rád si vychutnám krásné západ slunce, ranní mlhy nebo pozorování hvězd. Všechny tyto krásy přírody se snažím zaznamenat pro sebe i ostatní.
Fotografie třídím pomocí Lightroomu kde dělám první úpravy a následně se přesouvá do Photoshopu. Na noční fotografii mám potom speciální programy a postupy na úpravu. Z hardwaru je na to potřeba dostatečně dobrý procesor, hodně paměti RAM a rychlé SSD. Vše vidím na zkalibrovaném monitoru Eizo.

NEJOBLÍBENĚJŠÍ
Vrchol: Nejkrásnější vrcholy na Šumavě pro mě jsou Lůzný, Třístoličník, Velký Javor, Roklan.
Obec: Hodně se pohybuji kolem Modravy, kde jsou zajímavé slaťtě a potoky. Nejčastěji  přespávám  na horské chaty prášily. Takže moje oblibená města jsou Modrava a Prášily ☺.
Aplikace: Moje nejoblíbenější appka jsou mapy.cz kde nejvíce plánuji trasy a přesuny.

ŠUMAVSKÝ ZÁŽITEK A SEN
Největší zážitek byl v roce 2018 kdy jsem fotil intenzivně Roj Metoru v srpnu tzvané perseidy. Byly to náročné 4-noci focení. Fotil jsem na Lůzným, Roklanu a také Černém jezeře. Na Šumavě je vždy co zažít a co fotit. Mám spoustu nápadů a vymyšlených nových míst ☺ na focení.

ŠUMAVA JAKO INSPIRACE
Šumava je nádherná, je tady hodně možností pro krajinářské fotografy. Od ranních mlh až po krásné západy z některých z vrcholů,meadry potoků, detailů v lese. Pro mě je to místo s nízkým světelným znečištěním a tak můžu kombinovat krásnou krajinu s noční oblohou. Moje inspirace jsou lidi a kamarádi kolem mě, každý co fotí je svým způsobem umělec. Hodně sleduji sociální sítě a především fotimešumavu kde spoustu turistů a dalších fotografů dávají spoustu fotek do příběhů. Mám z toho ideální představu o aktuálním počasí a tak můžu lépe plánovat své fotovýpravy ☺.

ANKETA
ZÁPAD/ VÝCHOD? Východ slunce
BEZZRCADLOVKA/ZRCADLOVAK? - Cokoliv co fotí ☺ (fakt nevím pro mě to je jen nástroj 😊
PEVNÝ SKLO/ZOOM? - Zoom na krajinu, na hvězdy pevné sklo.
ŘÍZEK/SVÍČKOVÁ? - Nejdřív řízek a jako dezert svíčková, může to být i v obráceném pořadí
KOZEL/PLZEŇ? - K tomu jídlu Plzeň 2x
PATŘÍ ANANAS NA PIZZU? - Ne! Jedině když na to hrkneš tunu kečupu a přidáš eidam 30%

You may also like

Back to Top