Když jsme doma začali na konci září řešit, že bychom měli 28.10. vypadnout někam z města a přespat v přírodě a trochu vypnout, tak jsme se skoro pohádali. Já chtěl na Šumavu nebo třeba do Londýna na víkend, Anna zase poznat kousek jiné přírody a nebo nové místo. Třeba Beskydy?
Hned první víkend v říjnu jsme pak s klukama jeli na zápas do Nýrska a jelikož se u Janovic staví nový kruhový objezd, vedl nás Waze přes Čachrov, okolo Strážova a přes Děpoltice. Bylo to o pár minut rychlejší a asi o 200% hezčí na koukání. 
V Děpolticích jsem se ale zakoukal do zajímavého stavení a doufal jsem, že si druhý den vzpomenu a budu googlit. 
Vzpomněl jsem si a našel! 
TŘI DOMKY!
Facebook spuštěn včera? To je ale náhoda, číslo na majitele a volat, bookovat a doufat!
Je 28.10. konečně volno a my jsme ubytováni v jednom ze tří tinyhousů v údolí pod oblíbenou hřebenovkou Pancíř - Můstek - Prenet. Kousek od Strážova v obci Děpoltice. Nádherný a klidný to kraj Šumavy. Podzim se vším všudy, skvělá atmosféra a příjemné počasí. Majitel je taky sympaťák a vypadá to, že si to fakt užijeme.
Hned na začátku dostáváme komentovanou prohlídku našeho bydlení a jako bonus i těch dvou vedle nás. Překvapilo nás, že každý domek je komplet vybaven. Moderní kuchyňská linka včetně indukční varné desky a automatizované digestoře. Elektřina a teplá voda, kamna i topení, wi-fi a standardní WC.
Příjemná změna, doposud jsme navštívili dost podobných objektů a ačkoliv jsme nikdy tyto nadstandardní služby nevyžadovali, zde jsme je uvítali. Absolutní comfort! Televize v podobě panoramatického okna s výhledem..... jo a pivo se už chladí v lednici!
Tak jdeme na výlet v okolí, abychom si ho zasloužili!
Došli jsme z Děpoltic na Prenet, mezitím se Tři Domky utopili v mlze. My jsme měli to štěstí, že jsme stoupali za teplem a sluníčkem a mohli se tak kochat pohledem do údolí, které vypadlo jako moře. Cestou nám slunce několikrát vykreslilo magické paprsky v mlze a těch 8 km s převýšením přes 400m se šlo jako po másle.
Vraceli jsme se již po západu slunce ale věděli jsme, že jdeme do našeho vymazleného domečku a mezitím, co jsem zatopil v kamnech, se Anička postarala o večeři. No na té indukci to byla celkem jízda. Dokonce se pod výhledové okno přišly podívat i dvě srnky. Asi bonus?
Ráno jsme se probudili do husté bílé mlhy a teploměr kolísal lehce pod 0°C. Nám to nevadilo, na programu byla snídaně a pod dekou na gauči jsme se mrkli na fotky ze včerejší zlaté hodinky na Prenetu. Příjemné ráno.
Kam vyrazit nad mlhy? Asi stačí přímo do Čachrova, což se později ukázalo jako fakt. Nicméně naše trasa vedla nad obec Zámyšl, odkud je jeden z nejhezčích výhledů na předhůří Šumavy a kam jezdíme vždy, když je v údolí inverze. Odtud z Děpoltic to je navíc kousek.
A kam bychom doporučili vyrazit vám?
- Usedlost Pohádka - Čachrov
- Hřebenovka Pancíř - Můstek - Prenet
- Velký a Malý Ostrý
- Železnorudská jezera, Černé a Čertovo a další....
Tři Domky mají jednu podmínku, ale tu spíše uvítáte. Booking je minimálně na dvě noci. Ubytovat se je možno ve 2-5 lidech. Záleží na volbě domku. Největší kapacitou disponuje "Hruška", nejhezčí s nejlepším výhledem byl náš domek - "Vyhlídka" a třetí domek nese název "Ateliér". Více určitě na webu Tři domky! 
Tohle není spolupráce ale doporučení od srdce! Bylo to úžasné! Čachrov a okolí určitě stojí za návštěvu.
Martin 

You may also like

Back to Top