Výprava dvaatřiceti nadšenců se 29.9. 2018 rozdělila na dvě party a vydala na Ostrý. Ti větší nadšenci šli z Hamrů za doprovodu a mluveného slova s průvodcem Petrem, zástupcem Šumava - Turismus a ta druhá méně zdatná polovina se vydala s námi z Německé strany. Byl to jediný způsob, se takto rozumně rozdělit a umožnit tuto společnou vycházku všem, takže nebylo co řešit.

Počasí nám od počátku dne přálo, což je při zdolání tohoto vrcholu zcela zásadní. Už jsme zde párkrát byli, když jsme sami sebe hledali v mlze na pár metrech a to pak zamrzí.
Všichni jsme se tedy poprvé sešli na rozcestí mezi Malým a Velkým Ostrým. Vzniklo opět pár nových přátelství a na samotném vrcholu jsme se odměnili polévkou a pivkem. Jen možná jedna malá rada. Jestli máte žízeň a máte pocit, že všichni před vámi si nesou malý pivko, neříkejte obsluze, že chcete "groß Beer", protože dostanete tupláka jako v mém případě a s autem na parkovišti máte tedy co dělat. Naštěstí jsme národ, který se o toto neštěstí umí rychle postarat.
Ostrý je šumavská hora v oblasti Královského hvozdu, jejíž vrcholové partie leží v Bavorsku v blízkosti česko-německé hranice. Jedná se o výrazný dvojvrcholový suk, který se skládá z hraničního Velkého Ostrého a západněji ležícího Malého Ostrého. Vrcholová skála je na německé straně, asi 10–15 metrů za hranicí. zdroj:Wikipedie
Prominence: 155 m
Hornina: svor
Vrchol: 1293 m n. m
Po občerstvení museli všichni, kteří zvolili náročnější trasu, tedy výstup z Čech, pomalu a jistě utíkat zpět. Slunce na konci září na nikoho nečeká a dny se zkracují, jít dolů po tmě není úplně bezpečné. Takže naše parta mělo v tomhle obrovskou výhodu, protože jsme se mohli vydat na Osserwiese, které je pár set metrů pod Malým Ostrým na Německé straně. Odtud je nejlepší sledovat západ slunce a vše nasvědčovalo tomu, že to bude sakra dobrá podívaná. A jak to dopadlo? To posuďte sami na následujících fotkách! Případně dejte i video!
Díky - Martin 

You may also like

Back to Top