Na podzim 2020 nám bylo přáno, a jestli si někdy fotografové přejí "dobré světlo", tak tady nebylo ani potřeba. Stačilo nastavit budíka o chvilku dříve než je zvykem a popojet o kousek dál, než bylo plánováno. Zkrátka, kdo tomu šel naproti, tomu se příroda otočila čelem.
Většinou jsme poslouchali lokální předpověď počasí v rádiu, kde mnohdy bylo hlášeno od kolika metrů bude inverze, řešili jsme počasí na webu a přes různé aplikace. Největším pomocníkem byl však portál se všemi webkamerami ze Šumavy.
A Svatobor většinou napověděl, kam se vydat. Ostatně východy slunce na Svatoboru byly vůbec ty nejhezčí, které jsme letos zažili. Mlha těsně pod námi a neopakovatelné okamžiky a atmosféra. Také jsme tam potkali spoustu dalších fotografů a nadšenců, jako jsme my.
A když byl Svatobor v mlze, stačilo se vydat naproti na rozhlednu Sedlo v Albrechticích, odkud se dalo zažít v podstatě to samé! 
Když jsme se v půli listopadu vraceli z hřebenovky Pancíř - Prenet, tak jsme jen tak zastavili v lese kousek od chaty Rovina na Dobré Vodě a ocitli jsme se prostě ve správný čas, na správném místě.
Vlastně nás letošní mlhy a světlo dohnalo i k historicky prvnímu péefku ever. Nešlo odolat a starší základna fanoušků to rozhodně ocenila, haha!
Podzim na Šumavě prostě nabízí ideální podmínky pro focení, tak uvidíme, co bude za rok. Těšíme se.

Velký Ostrý 17.11.2020

PS: Občas to taky nevyjde!
- Martin 

You may also like

Back to Top