Lidi jsou prasata! každému tento slogan na tričko, nebo lépe na čelo, bohužel! 
8.9. 2018 jsme vyrazili zase jako společná banda prozkoumat další kousky Šumavy. Tentokrát jsme zůstali spíše v jejím předhůří ale o to větší kus cesty jsme si naložili a hlavně si nastavili každý jeden zásadní úkol! Naplnit pytel odpadky!
Po pár kilometrech na naší trase malebnou krajinou z vlakové zastávky v Nemilkově směrem do Velhartic, jsme však všechny pytle naplnili. Neskutečný, hrozný, nepochopitelný. Nikdo z nás tomu nevěřil. 30 lidí, přes 30 plných pytlů na vzdálenosti 4,8km!!!
Museli jsme si tedy spravit chuť a kde jinde než U Hradního Sládka v malebné hospůdce na nádvoří hradu Velhartice. Rozhodně doporučujeme! Ve společnosti fajn lidí jsme se zaposlouchali do příběhů Lukáše Procházky, který to ve Velharticích dost dobře zná a jeho příběhy z místní knajpy Pentagon by se dali poslouchat každý den. No nic, je na čase popojít a to sakra do velkého kopce. Ovšem z toho kopce je zase super výhled na hrad!

Harry Potter a Bradavice? - Velhartice

Obce jako Horní Staňkov, Svojšíce nebo Cihelna to jsou místa kde se čas zastavil a člověk si užívá života a přírody. Tady se dýchá a odpočívá. Dnešní výšlap máme zakončit večeří na Svatoboru a rozejít se na nábřeží v Sušici, někdo jede domů vlakem, jiní zase autobusem nebo autem. Tak či tak máme před sebou ještě velký kus cesty a všichni příjemně konverzujeme, fotíme a užíváme si tento zajímavý kraj. 
finální kopec pod Svatoborem nám dal dost zabrat, ale v naší oblíbené restauraci se nám podařilo si objednat poslední burgery a to nám dodalo síly na sestup do Sušice. Náš historicky nejmladší účastník Matěj nás při večeři s výhledem na Sušicko bavil svým žonglérským vystoupením. Bylo to super! Díky moc všem! Mrkněte na video.
- Martin 

You may also like

Back to Top