16.12. 2018 Kde jinde nasát vánoční náladu než na Šumavě, mělo to být velké vánoční odpoledne, ovšem od rána vydatně sněžilo a mrzlo, takže spousta hostů se z důvodu náročnosti povrchu na silnici nemohlo zúčastnit. Také jsme měli co dělat, abysme se nahoru na Kvildu vyškrábali a po ledovce následně sjeli až k Panskému Domu, kde se celá akce odehrávala. 
Panský Dům je úžasné místo. Moc se nám zde líbí a když nám přišla pozvánka od Šumava - Turismus a právě provozovatelů Panského Domu, tak jsme neváhali ani sekundu.
Dřevěný interiér, vynikající kuchyně a hlavně širokodaleko není žádný jiný hotel nebo dům. Na samotě u lesa, dalo by se říci.
Nakonec přijeli naši kamarádi a i rodičové.  Na místě se konal prodej živých ryb, pečení prasete na venkovním grilu a pro děti bylo přichystáno i rozsvícení stromku.

O muziku a zábavu se staralo duo Švejk duo (a pozor žádné klávesy, pěkně harmonika a housle atd., prostě jako dřív na Šumavě )
 a my jsme vydrželi až do samého závěru, kdy se po prodeji tomboly losovaly výhry. 

Na Panský Dům máme jen dobré vzpomínky a vždy se sem rádi vracíme. V létě jsou zde v nabídce čerstvé pstruzi přímo ze sádek. Lahoda!
Přidáváme i krátký sestřih z tohoto vánočního odpoledne a třeba zase někdy zde na viděnou.
Díky - Martin 

You may also like

Back to Top