Když Šumavské podhůří, tak vždy s nějakým zážitkem, který se neopakuje. Poslední víkend se nám to potvrdilo. Takhle rozkvetlé a barevné louky, jsme snad nikdy neviděli. A v hostinci u Kopů? Tam zase padaly hlášky, které se jen tak neslyší.
Do Nezamyslic vyrážíme z pravidla z krásné vesničky Karlovce, kousek od Horažďovic. Případně právě z Horažďovic, když si chceme cestu prodloužit a vracet se třeba vlakem z Žichovic. Je to krásný klidný kraj, který nabízí desítky různých tras a stovky možností se procházet a poznávat. To vše s výhledy na hřebeny Šumavy.
Srnky, žáby a dravci jsou na trase většinou s vámi. Už i tady ale bohužel narazíte na část lesů, které jsou zasaženy kůrovcem a musejí být vykáceny. Ale to k tomu patří.
Ať už zvolíte naši trasu, nebo si vymyslíte tu svoji, tak bude určitě sjízdná na kole a zvládnou ji i děti. Nicméně kočárek by mohl na konci dne mít pěkně vymlácené tlumiče :) 
A proč zrovna Hostinec u Kopů? Je to klasika, tradice a pro mnohé už srdeční záležitost. Přesně to, co do tohoto kraje zapadá.
Jídelní lístek psaný ručně a to každý den! Kvalitní domácí a hlavně čerstvé potraviny. Pan Kopa myslí i na vegetariány a každý den je v nabídce jedno bezmasé jídlo. A ty ceny? ....
Je potřeba si to zažít. Po procházce zde v okolí neexistuje lepší odměna! Krom toho, že budete odcházet s plným pupkem, tak se ještě pár minut po odchodu budete smát, protože pan Kopa má nekonečnou zásobu příběhů a hlášek, kterými baví štamgasty a dotváří tu klasickou vesnickou atmosféru.
Na závěr si pusťte video, ať víte, že vaše další trasa v podhůří bude právě zde! + reportáž z webu aktuálně.cz 
Díky - Martin

You may also like

Back to Top