Zdá se mi to nebo ne? Štípni mě někdo! 

Přesně tak jsem se v prvním okamžiku po příjezdu do Zapomenuté chalupy cítil. Zuzka s Honzou dokázali za poslední dva roky opravdu nemožné a žijí vlastní sen.
Než se pustíme do celého příběhu, určitě nemohu zapomenout zmínit, že Honza se v rámci full-time úvazku věnuje stavbě webů, Zuzka vyměnila pozici manažerky ve vlastní kavárně za mateřskou dovolenou a dcera Anežka pak stíhá dělat radost oběma!
Ptáte se na tu kavárnu? 
Zpátky k příběhu dvou nadšenců. Zuzka i Honza pocházejí z Českých Budějovic, kde do nedávna i bydleli. Předcházela tomu společná léta studia VŠ v Brně a společný cíl - jednou se vrátit na Šumavu a bydlet na samotě!
Povedlo se, ale ta dřina?!
Naše návštěva neproběhla v období, kdy by byla krásná zima, podzim nebo jaro, ale i přesto věřím, že si umíte všechnu tu krásu představit. Teď otázka, zda si umíme představit něco podobného v rámci zapojení vlastních sil a kamarádů, během dvou let? Ano, pomohl tomu covid, ale vezměte si, kolik z nás lockdown proleželo doma na gauči. Zuzka s Honzou mají obrovské uznání.
Vždycky, když se začtu do jejich příspěvků na Instagramu, kde je podrobně popsána každá fáze rekonstrukce, v půlce čtení mám tepovku 100bpm a zvýšený tlak. Ale ten výsledek za to prostě stojí! Mrkněte na srovnání...
Z pozice člověka, který dokáže opravit doma max. baterky v ovladači a jedinou rekonstrukci, kterou zažil, byla rekonstrukce křížového vazu v koleni, nebudu popisovat ,jak to celé probíhalo. Ostatně byla by to chyba, protože profil Zapomenuté Chalupy na Instagramu je od svého začátku vedený v takové formě, že vás čtení popisků pohltí. Otevřete tedy odkaz níže...
A jako všechno na světě, má i toto kouzelné místo svá pro a proti. Třeba zima je zde opravdu náročná. Naštěstí fréza pomůže odklidit příjezdovou cestu a s pohonem 4x4 to není problém vyjet. Motorová pila je párkrát do roka také v permanenci, když spadne nějaký ten strom na cestu. Asi si každý umíte dle fotek představit.
Ale to je přesně to, co Zuzka s Honzou chtěli, žít Šumavu se vším všudy, v chalupě, kterou sice zrekonstruují, ale zachovávají původní myšlenku a historické plány stavby, aby dům tyto šumavské podmínky přežil.
A odměna? 
Odměnou může být třeba tento výhled do okolí.
Nebo pohled na čachtající se dítě v plechové vaně na zápraží.
Děkujeme za pozvání Zuzi a Honzo a vám ostatním děkujeme za pozornost.
Pokračujeme v březnu dalším příběhem,
 pa 
Martin. 

You may also like

Back to Top